Kard. Marx: Franciszek budzi zbawienny niepokój

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek inspiruje moje życie chrześcijańskie – napisał w dzienniku „Süddeutsche Zeitung” kard. Reinhard Marx, arcybiskup Monachium i przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupiej. W komentarzu związanym z przypadającymi 17 grudnia 80. urodzinami Ojca Świętego przyznał, że kardynał Jorge M. Bergoglio przyciągnął jego uwagę jeszcze przed konklawe w 2013 roku.

Arcybiskup Buenos Aires „sprawiał wrażenie osoby powściągliwej, ale jego krótkie wystąpienia na temat przyszłego papieża i wyzwań stojących przed Kościołem były niezwykle istotne” – przypomniał niemiecki purpurat. Według niego przyszły papież „chciał spowodować jakiś ruch, który wywoła «zbawienny niepokój»”. Kardynał zwrócił uwagę, że nie wszystkim się to podoba, jednakże dzisiejszy jubilat zawsze podkreśla, że „czas ma większą wartość niż przestrzeń”.

Podkreślił, że Ojciec Święty jest silną osobowością. Słucha rad wielu osób, ale rozstrzyga w sposób suwerenny i wolny. Jest ciekaw świata, a zarazem zakorzeniony w wierze i w Ewangelii. Nie ukrywa, że także on ma wątpliwości i słabości, pokazując tym samym – i bez lęku – że „wierzący chrześcijanin nie jest wolny od zwątpień”. Zdaniem autora komentarza Franciszek chętnie sprawuje swój pontyfikat. „A dlaczego nie? Pełni swą posługę z radością i ufnością. To jest dobre dla Kościoła i świata, potrzebni są bowiem ludzie, którzy robią zamęt w dobrym znaczeniu tego słowa” – napisał kard. Marx na łamach „Süddeutsche Zeitung”.

Fot. youtube.com

 

Kard. Marx: Franciszek budzi zbawienny niepokój
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze