Katowice, 16.12.2016. Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystoœci przed Krzy¿em-Pomnikiem przy kopalni Wujek, 16 bm. w 35. rocznicê pacyfikacji kopalni. (cat) PAP/Andrzej Grygiel ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Prezydent o strajku w KWK „Wujek”: najbardziej tragiczny w dziejach Polski***

Prezydent: gotów do mediacji ws. zakończenia sporu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prezydent Andrzej Duda oświadczył w sobotę, że jest gotowy do mediacji w sprawie zakończenia sporu dotyczącego wydarzeń w Sejmie. Zaznaczył, że liczy na dobrą wolę, zdrowy rozsądek i propaństwową postawę, zarówno ze strony partii opozycyjnych, jak i większości parlamentarnej.

Prezydent podkreśla, że obowiązująca w każdej demokracji wolność słowa i pluralizm oznacza także wolność dostępu do informacji, które są przekazywane społeczeństwu za pośrednictwem mediów. Ich rola jest tutaj zatem niezwykle istotna.

„Wyrażam jednocześnie głębokie ubolewanie, że sytuacja ta została wykorzystana przez część opozycji jako pretekst do zaburzenia wczorajszych obrad Sejmu. Byliśmy świadkami zachowań, które trudno uznać za godne parlamentarzystów” – czytamy w oświadczeniu prezydenta. „Jestem przekonany, iż powstały spór uda się jak najszybciej zakończyć. Liczę tutaj na dobrą wolę, zdrowy rozsądek i propaństwową postawę, zarówno ze strony partii opozycyjnych, jak i większości parlamentarnej. Jako głowa państwa jestem gotów do mediacji w tej sprawie” – napisał Duda.

Prezydent: gotów do mediacji ws. zakończenia sporu
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze