Fot. www.archidiecezjakatowicka.pl

Abp Skworc: obowiązujące szczególne regulacje służą naszemu dobru

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od tej niedzieli obowiązują szczególne regulacje dotyczące naszego życia społecznego, także naszego życia religijnego; chcemy się do nich dostosować, bo one ostatecznie służą naszemu wspólnemu dobru – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

W specjalnym przesłaniu wideo do wiernych, zamieszczonym w niedzielę m.in. na stronach archidiecezji katowickiej, arcybiskup wezwał też do szczególnej dbałości o wspólnotę rodzinną, a także do zaangażowania na rzecz wszystkich potrzebujących, m.in. pamięci o osobach starszych w sąsiedztwie czy otoczeniu.

– Od tej niedzieli obowiązują szczególne regulacje dotyczące naszego życia społecznego, także naszego życia religijnego. Chcemy się do nich dostosować, bo one ostatecznie służą naszemu wspólnemu dobru – wspólnemu naszych bliźnich, nas samych, dzieci młodzieży – powiedział w przesłaniu metropolita katowicki.

>>> Orędzie abp Stanisława Gądeckiego: zachęcam do korzystania z dyspensy

– Pozdrawiam was w waszych domach, pozdrawiam osoby starsze, rodziny, dzieci, młodzież i życzę wam pięknej, rodzinnej, wspólnotowo przeżytej niedzieli. I chociaż nie pójdziemy dzisiaj do kościoła, to przecież w przestrzeni duchowej jest z nami Pan nasz, Jezus Chrystus. Możemy uczestniczyć we mszy świętej we wspólnotach rodzinnych, wspólnie słuchać bożego słowa, przyjąć duchową komunię, ale także wspólnie budować tę wspólnotę miłości, którą jest rodzina – wskazał.

– Z tej wspólnoty miłości, której uczymy się w rodzinie, chcemy wynieść nasze zaangażowanie na rzecz wszystkich potrzebujących. Pamiętamy o osobach starszych, może w sąsiedztwie potrzebujących naszej pomocy, naszego wsparcia – i chcemy im taką pomoc okazać – oświadczył.
Zaprosił też wiernych do wspólnej, rodzinnej modlitwy – codziennie o godz. 20.30. Zapewnił o swojej duchowej bliskości i wskazał, że wierni mogą liczyć na swoich duszpasterzy w parafiach.

Zobacz także
Wasze komentarze