Apel duszpasterzy: brońcie życia migranta

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W Szwecji spotkało się niezwykłe grono duszpasterzy. To duchowni, którzy zajmują się tematem migracji. Rozmawiali o tym, jak dbać o życie migrantów, modlili się o to, by znaleźć dobre rozwiązanie.

Zastawiali się jak formować ludzi, a w szczególności katolików do odpowiedniego stosunku do migracji? Jakich używać do tego narzędzi? Jak ukazywać rozmiar dobra, który dzieje się w Europie dzięki Kościołowi katolickiemu? Jak walczyć z fake newsami? W Sztokholmie spotkali się przedstawiciele europejskich episkopatów ds. duszpasterstwa migrantów. Zebranie zostało zorganizowane trwało przez ostatnie 3 dni z inicjatywy Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

Zapominamy o godności człowieka, o godności migranta
W komunikacie opublikowanym po zakończeniu obrad czytamy, że w debacie medialnej na temat migracji zapomina się często o niezbywalnym prawie do godności każdego człowieka, skupiając się bardziej na jego wymiarze ekonomicznym czy politycznym. Stąd m.in. rola Kościoła, aby migracje ukazywać nie tylko z perspektywy jej problemów, ale także jej piękno i bogactwo.

Przypomnieć podstawowe zasady
Odnosząc się do zadań Kościoła, uwypuklono konieczność jasnego i prostego ukazywania podstawowych zasad, które związane są z godnością człowieka. Przypomniano więc, że nie można być za obroną godności życia migrantów, a jednocześnie przeciw obronie życia i rodzin oraz odwrotnie: nie można bronić życia od poczęcia do naturalnej śmierci, nie broniąc życia i godności migrantów.

Obradom towarzyszyła także modlitwa, w czasie której pamiętano o problemach i cierpieniu prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Afryce, ale szczególnie także o wielu Ukraińcach, którzy zmuszani są do emigracji z powodu dramatu toczącej się tam wojny.

Apel duszpasterzy: brońcie życia migranta
4.8 (80%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze