aplikacja telefon

Fot. https://www.flickr.com/photos/stockcatalog/40834812504/in/photostream/

Arabia Saudyjska: Uber wprowadza minibusy m.in. dla pielgrzymów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wykupiona przez Ubera firma Careem Networks rozpoczęła świadczenie na terytorium Arabii Saudyjskiej usług przewozowych z wykorzystaniem minibusów. Firma planuje zapewniać przejazdy m.in. dla muzułmanów zmierzających do Mekki – podała we wtorek agencja Bloomberga.

Planowany bezpośredni przejazd z Dżuddy na wybrzeżu Morza Czerwonego do Mekki ma kosztować 25 riali saudyjskich (ok. 6,7 dol.). Dystans między miastami to ok. 85 kilometrów. Na trasie początkowo kursować mają 13-osobowe busy – wskazała firma Careem Networks. Nowa usługa przeznaczona jest głównie dla pielgrzymów udających się na Umrah – tzw. mniejszą pielgrzymkę do świętego miasta islamu. Dżudda jest zaś portem przyjmującym miliony pielgrzymów każdego roku – przypomniał Bloomberg.

Careem Networks z siedzibą w Dubaju zostało wykupione w marcu przez przedsiębiorstwo usług przewozowych Uber za sumę 3,1 mld dolarów. Umowa pozwala spółce na dalsze działanie pod własną marką. Firma rozszerzyła ostatnio swoją działalność o dostawy jedzenia oraz przesyłek.

W grudniu 2018 r. firma Uber rozpoczęła świadczenie usług wykorzystujących minibusy w Kairze.

Zobacz także
Wasze komentarze