Zdjęcie: parafia św. Mikołaja w Mosinie, fot. Facebook

Wielkopolskie: atak na księdza w Mosinie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Duchowny miał powstrzymać mężczyzn, którzy chcieli dokonać profanacji.

O sprawie informują poznańskie media, m.in. Radio Poznań i Głos Wielkopolski. Po wieczornej niedzielnej mszy świętej duchowny miał zwrócić uwagę młodym mężczyznom, którzy niewłaściwie się zachowywali. Przez jednego z nich kapłan został uderzony. Policja szuka sprawcy zdarzenia i jego towarzyszy.

policja

fot. Pixabay

Po wieczornej mszy św., która zakończyła się po godz. 21.30 ksiądz z parafii w Mosinie zauważył, że trzech mężczyzn zostało w kruchcie. Mieli się zachowywać niewłaściwie i po słownej scysji ksiądz został uderzony w twarz (mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji).

Kapłan tłumaczył funkcjonariuszom, że nie znał sprawców. Zbiegli oni z miejsca zdarzenia, ale pomóc w ich odnalezieniu może zamontowany w kościele system monitoringu. Nagranie zostało już zabezpieczone przez policję. RMF FM podaje, że mężczyźni mieli załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, pić alkohol i palić papierosy w kruchcie. Księdza zaalarmowali o tym wierni. Rzecznik poznańskiej kurii, ks. Maciej Szczepaniak, poinformował, że księdzu udzielono pomocy medycznej. Z kolei według informacji policji ksiądz nie odniósł poważnych obrażeń.

>> Brutalny atak w Szczecinie: napastnicy chcieli udzielać ślubu

To nie jedyny tego typu incydent w ostatnich miesiącach w Wielkopolsce. Pod koniec lipca ofiarą ataku padł ksiądz w Turku

AKTUALIZACJA Z GODZ. 17:20

Policja zatrzymała sprawców zdarzenia. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji, Andrzej Borowiak opublikował informację, że sprawcą pobicia księdza w Mosinie jest 14-latek.

– Chłopcy są przesłuchiwani i potem przekażemy materiały, najprawdopodobniej jutro do sądu rodzinnego z wnioskiem o wszczęcie postępowania, bo w przypadku nieletnich to sąd rodzinny prowadzi postępowanie – mówi rzecznik Borowiak w rozmowie z TVP Poznań.

Zobacz także
Wasze komentarze