Austria: kard. Ch. Schönborn przeciw „małżeństwom dla wszystkich”

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po raz kolejny swoje stanowcze „nie” wobec „małżeństw dla wszystkich” wyraził metropolita wiedeński kard. Christoph Schönborn. Na łamach archidiecezjalnej gazety „Der Sonntag” podkreślił, że „tak naprawdę” jedynym powodem małżeństwa jest dobro dziecka.

Istnieje naturalna potrzeba, aby za dobro dzieci wspólnie odpowiadali matka i ojciec. Małżeństwo jest drogą pokoleń i zawsze pozostanie niezastąpione, „jeśli jest dziecko, kiedy są matka i ojciec, którzy chcą się o te dzieci troszczyć” – napisał kardynał w artykule zatytułowanym „Nie dla małżeństw dla wszystkich”. Z tych powodów opowiedział się za zachowaniem dotychczasowej treści pojęcia małżeństwa i przypomniał stare przysłowie chińskie: „Nazywaj koło kołem a kwadrat kwadratem, a wtedy polityka znowu dojdzie do ładu”.

Dyskusja wokół tzw. „małżeństwa dla wszystkich” ożywiła się w Austrii po uchwaleniu 30 czerwca przez niemiecki Bundestag ustawy o podobnej instytucji. Wcześniej, 29 czerwca, o ustalenie terminu debaty na ten temat w austriackim parlamencie wnioskowały partie – socjaldemokratyczna (SPÖ) i Zielonych. Ich wniosek nie uzyskał jednak wymaganej większości.

Zobacz także
Wasze komentarze