Fot. Screen, Facebook/ABC News

Awaryjne lądowanie samolotu na lagunie w Mikronezji; wszyscy przeżyli

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wszyscy pasażerowie i załoga przeżyli awaryjne lądowanie samolotu na lagunie na Pacyfiku. Boeing 737 z ok. 50 osobami na pokładzie próbował wylądować na wyspie Chuuk w Sfederowanych Stanach Mikronezji, ale uderzył w wodę – poinformowały media.

Boeing 737 papuaskich linii lotniczych Air Niugini nie trafił w pas startowy na lotnisku w miejscowości Weno i wylądował na lagunie, gdzie natychmiast zaczął tonąć – podała AFP. Na nagraniach i zdjęciach zamieszczonych w mediach społecznościowych widać, jak okoliczni mieszkańcy udzielają pomocy pasażerom i załodze samolotu zanurzonego do połowy w wodzie.

No serious injuries reported after plane goes into ocean near Micronesia

JUST IN: No serious injuries reported after an Air Niugini Boeing 737 with 47 people on board crashes off the coast of Chuuk in the Federated States of Micronesia. https://abcn.ws/2OjLnc1

Opublikowany przez ABC News Czwartek, 27 września 2018

Linie Air Niugini poinformowały, że wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani, a następnie przewiezieni do szpitala na badania. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Na razie nie wiadomo, dlaczego samolot musiał awaryjnie lądować.

Według lokalnych mediów, na które powołuje się agencja AP, na pokładzie znajdowało się od 40 do 50 osób. Dziennik „Pacific Daily News”, cytowany przez AFP, podał, że samolotem leciało 36 pasażerów i 11 członków załogi.

Zobacz także
Wasze komentarze