Pope Francis greets a girl on the grounds of the Saint Sauveur church which shelters internally displaced people, during his visit in the capital Bangui, Central African Republic, November 29, 2015. REUTERS/Anthony Fouchard

Bangi: nowy szpital z inicjatywy Franciszka

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej, wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego szpitala pediatrycznego. Projekt, powstały z inicjatywy papieża, który był w tym kraju w 2015 r., znajduje się pod szczególną opieką watykańskiego Szpitala Pediatrycznego Bambino Gesù.

Wykonane dotychczas prace przedstawiła w wywiadzie dla Radia Watykańskiego prezes fundacji tej placówki służby zdrowia, Mariella Enoc. Jak sama stwierdziła:

Kiedy papież Franciszek mówił mi o projekcie w Bangi, nie chodziło tylko o szpital, ale także o wybudowanie domów dla tych, którzy ich nie mieli. Tę część projektu zaczęliśmy realizować rok temu i została ona zakończona przed kilku miesiącami. W Bangi, w dwóch parafiach obsługiwanych przez karmelitów i franciszkanów oraz w seminarium, nie ma już ludzi mieszkających w namiotach, ale wszyscy mają domy. Projekt ten został sfinansowany z funduszy otrzymanych od Papieża.

Prezes fundacji watykańskiego szpitala pediatrycznego poinformowała także, iż stara część istniejącej tam placówki służby zdrowia została już odnowiona i może przyjmować małych pacjentów. Tworzy się także nowe miejsce dla mam, gdzie będą one mogły brać udział w szkoleniach, jak i opiekować się chorymi dziećmi. Watykańska fundacja opłaciła także pensje dla lekarzy w szpitalu w stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej, a od września zaangażuje się w kształcenie nowych pediatrów, którzy wesprą personel powstającej placówki.

Fot. reuters.com

Bangi: nowy szpital z inicjatywy Franciszka
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze