fot. pexels.com

Barcelona: znamy datę zakończenia budowy Sagrada Família

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Budowa bazyliki Świętej Rodziny (Sagrada Família) w Barcelonie powinna zakończyć się w czasie, w którym przypadać będzie setna rocznica śmierci jej architekta Antonio Gaudiego. Poinformował o tym emerytowany arcybiskup stolicy Katalonii kard. Lluís Martínez Sistach.
 
Antonio Gaudi, jeden z najwybitniejszych architektów i projektantów XX wieku zmarł tragicznie w 1926 roku. Ukończenie budowy w roku 2026 ma być hołdem dla tego artysty.
 

Kardynał Sistach podzielił się tą informacją podczas prezentacji filmu dokumentalnego „Sagrada Família. Biblia w kamieniu”. Ujawnił, że dokończenie budowy do 2026 r. zostało zlecone pracującym przy niej obecnie architektom i ma nadzieję, że dotrzymają tego terminu. Poświęcona w 2010 r. przez papieża Benedykta XVI świątynia jest wznoszona od 1882 r.

>>> Hiszpania: bazylika Sagrada Familia celem ataku terrorystycznego

Kardynał poinformował, że co roku kościół ten odwiedzany jest przez cztery miliony ludzi, których liczba stale wzrasta.

Od 2003 r. akta przeprowadzonego w Barcelonie procesu beatyfikacyjnego projektanta świątyni Antonio Gaudiego znajdują się w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Do jego wyniesienia na ołtarze potrzebny będzie jeszcze cud za jego wstawiennictwem.

Zobacz także
Wasze komentarze