Benedykt XVI modlitwa

Fot. Flickr/The Papal Visit

Benedykt XVI czuje się dobrze

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
„Dzięki Bogu wszyscy dobrze sobie radzimy w klasztorze Mater Ecclesiae, szczególnie papież senior Benedykt XVI” – zapewnił abp Georg Gänswein, prywatny sekretarz Benedykta XVI.

Zaznaczył, że w obecnej sytuacji panowania pandemii koronawirusa papież senior nie przyjmuje żadnych gości. Żyjemy jak w surowej klauzurze – powiedział abp Gänswein niemieckiej agencji prasowej DPA i dodał: „Nie ma żadnych wizyt i nie składamy żadnych wizyt. Jak wszyscy wiedzą, rządzą teraz odpowiednie wymagania, które nie pozwalają na to, i których oczywiście przestrzegamy”.

abp Georg Gänswein. Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons


Od siedmiu lat, po ustąpieniu z papieskiego urzędu, Benedykt XVI mieszka w klasztorze Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. Papież Bawarczyk będzie obchodził 16 kwietnia swoje 93. urodziny. Abp Gänswein powiedział, że nie planuje się żadnych „delegacji ani tym podobnych ”. – Będzie to spokojny dzień bez żadnych uroczystości. Mamy nadzieję i modlimy się, aby przytłaczająca pandemia wkrótce została przezwyciężona – powiedział prefekt Domu Papieskiego.

>>> Ks. prof. Szymik: Benedykt XVI bardzo dobrze rozumie rzeczywistość, w której żyjemy

Przypomnijmy – na terenie Watykanu zdiagnozowano już kilka przypadków zakażenia koronawirusem. Badany był też sam Ojciec Święty Franciszek, ale na szczęście jego wynik był negatywny. Ze względu na pandemię Watykan zdecydował, że tegoroczne obchody Wielkiego Tygodnia odbędą się bez udziału wiernych. Stolica Apostolska wydała też specjalne wytyczne dotyczące liturgii i obrzędów sprawowanych w tych dniach.

Zobacz także
Wasze komentarze