Blogi misyjne werbistów – nowa misyjna platforma

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Misjonarze Werbiści uruchomili właśnie platformę, na której misjonarze będą tworzyli swoje własne blogi misyjne. 

Tak o projekcie mówią jego autorzy:

Równoleżniki obejmują całą kulę ziemską – od wschodu do zachodu, z północy na południe. Przebiegają przez wszystkie strefy geograficzne na wszystkich kontynentach. Nie mają początku, ani końca. Są tylko umownymi liniami, a jednak mają ogromne znaczenie w opisywaniu miejsc i definiowaniu przestrzeni.

Werbiści jak równoleżniki przecinają świat swoją obecnością – czasem dyskretnie i niewidocznie, innym razem konkretnie i namacalnie. Definiują świat swoją obecnością i pracą, charakteryzują przestrzeń i miejsca, przemieniają zdarzenia i ludzi, nadają im kształty i znaczenia. Pracują w najdalszych zakątkach świata, od wschodu do zachodu. Pochodzą zewsząd, z północy i południa.

Ten blog jest właśnie o tym – o werbistowskim doświadczeniu świata i ludzi, o naszym misjonarskim spojrzeniu na wydarzenia życia; o oddechach i szeptach świata, które przenikają naszą duchowość i czynią nas świadkami Słowa; o spotkaniach z ludźmi, którzy uczą nas patrzeć na życie z innej perspektyw; o doświadczeniach innych kultur, które pozwalają spojrzeć głębiej na nasze korzenie; o szukaniu sensów i znaczeń w zwyczajnych wydarzeniach życia.

Jako misjonarze Słowa Bożego staramy się być każdego dnia bliżej świata, bliżej człowieka, bliżej Boga!

Zachęcamy do odwiedzenia portalu i czekamy na pierwsze wpisy!

Blogi misyjne werbistów – nowa misyjna platforma
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze