Fot. badlefthook.com

Bokserski mistrz świata: Boże, Jezus Chryste, dziękuję za tę siłę, którą mnie obdarzyłeś

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pochodzący z Symferopola na Krymie Ukrainiec Ołeksandr Usyk, który 21 lipca zdobył w Moskwie tytuł mistrza świata w boksie czterech federacji, podziękował Jezusowi za swe zwycięstwo.

„Boże, Jezus Chryste, dziękuję za tę siłę, którą mnie obdarzyłeś, za to, że doprowadziłeś mnie tutaj” – powiedział w krótkim wywiadzie zaraz po walce 31-letni nowy mistrz w kategorii junior ciężkiej (do 90,7 kg) po pokonaniu Rosjanina Murata Gassijewa.

Finał tzw. Światowej Superserii Вokserskiej (WBSS) na moskiewskim krytym stadionie „Olimpijskij” wywołał wielkie zainteresowanie, gromadząc blisko 20-tysięczną widownię. Stawką tego pojedynku było zdobycia przez zwycięzcę tytułu mistrz świata czterech federacji boksu zawodowego – WBC, WBO, IBF і WBА a także pasa czasopisma „The Ring”. Obaj zawodnicy mieli dotychczas po dwa tytuły dwóch federacji: Usyk – dwóch pierwszych a jego niespełna 25-letni przeciwnik – dwóch pozostałych.

Symferopolanin wygrał jednogłośnie: 120:108, 119:109, 119:109, stając się pierwszym Ukraińcem, który wywalczył wszystkie cztery tytuły. Jest jednocześnie czwartym w historii pięściarzem, któremu udała się ta sztuka; przed nim dokonali tego Amerykanie Bеrnard Hopkins, Terence Crawford i Jermain Taylor.

Dla podkreślenia swej ukraińskości Usyk wszedł na ring w stolicy Rosji przy dźwiękach ukraińskiej pieśni „Bracia”, w której śpiewa się m.in.: „Nie damy swego kraju nikomu, raczej zginiemy w boju”.

Na filmie wideo, nakręconym w celach reklamowych, Ukrainiec zapewnił, że przed walką zawsze modli się na ringu. W czasie pojedynku każdą z 12 rund rozpoczynał od uczynienia znaku krzyża, a po walce – jak wspomniano – publicznie podziękował Jezusowi za „obdarzenia go siłą i za doprowadzenie go tutaj”.

Zobacz także
Wasze komentarze