Mazury: ewangelizacja „Z Maryją na Jeziorach”

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Mikołajkach 21 lipca miało miejsce wyjątkowe spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne w intencji wszystkich przybywających do diecezji ełckiej na odpoczynek, a szczególnie żeglarzy, wodniaków, którzy pływają po mazurskich jeziorach. Wydarzeniu, któremu towarzyszy hasło: „Z Maryją na Jeziorach”.

Ks. Marek Święch, proboszcz parafii św. Mikołaja w Mikołajkach mówił: „powierzajmy Panu Bogu Kościół ełcki, sprawy naszej Ojczyzny a szczególnie wszystkich turystów, żeglarzy, aby bezpiecznie odpoczywali. Niech opieka Maryi, jak również św. Mikołaja, patrona żeglarzy i św. Krzysztofa, patrona podróżujących była z nami”.

W nabożeństwie fatimskim wzięli udział wierni zgromadzeni na statku „Chopin” oraz na lądzie. W słowie skierowanym do uczestników bp Mazur wyjaśniał: „Fatima jest nadal aktualna, bo wiele jest zagrożeń. Orędzie fatimskie trzeba odczytywać nam w kluczu zbawienia. A Maryja, nasza Matka troszczy się o nas i o nasze zbawienie, o zbawienie każdego człowieka”. 

Biskup przypomniał, że Jan Paweł II zawierzył świat Niepokalanemu Sercu Maryi. „Jesteśmy świadkami jak Niepokalane Serce Maryi zwycięża i triumfuje. Jej Niepokalane Serce jest też najkrótszą drogą do Boga, który nas kocha. To Bóg wybrał drogę nabożeństwa do Jej Niepokalanego Serca jako ratowanie człowieka” – zapewniał biskup. 


Po nabożeństwie bp Mazur dokonał zawierzenia wszystkich wypoczywających na mazurskich jeziorach Niepokalanemu Sercu Maryi. Życzył też wszystkim, abyśmy w Jej Niepokalanym Sercu znaleźli schronienie. W związku z rozpoczynającym się Ogólnopolskim Tygodniem św. Krzysztofa, który w tym roku jest obchodzony od 22 do 29 lipca, biskup zachęcał do włączenia się w dziękczynienie za bezpieczne podróże. MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. Biskup Ełcki pobłogosławił jednostki pływające. 

W ewangelizacyjny rejs „Z Maryją na Jeziora”, uczestnicy wypłynęli na statkach: „Chopin”, „Grażyna” i „Gałczyński”. Do modlitwy różańcowej na wodzie dołączyły też mniejsze jednostki pływające. Modlitwa różańcowa oraz pieśni sławiące Matkę Bożą niosły się po Jeziorze Mikołajskim.

Oprawę muzyczną prowadziła grupa ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” z Olecka. Nad organizacją spotkania czuwali duszpasterze dekanatu św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Mikołajkach, którzy skierowali zaproszenie już na kolejną edycję.

Zdaniem uczestników jest to wyjątkowa w skali naszego kraju forma modlitwy z Maryją na Jeziorach.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze