Fot. dziennikpolski24.pl

Od 6 lat Ratownicy z Pogotowia Duchowego ratują dusze

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pogotowieduchowe.pl, inicjatywa kapucyna Benedykta Pączka, zapewniająca wiernym kontakt z kapłanem, wtedy gdy go potrzebują, obchodzi w tym roku szóstą rocznicę istnienia. Obecnie zaangażowanych jest w nią 17 kapłanów, którzy pełnią telefoniczne dyżury.

Jak informuje strona archidiecezji krakowskiej, głównym założeniem pogotowia duchowego było stworzenie takiej przestrzeni, gdzie potrzebujący ludzie będą mieli bezpośredni dostęp do kapłana dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebują.

Na stronie pogotowieduchowe.pl znajduje się mapa Polski, na której zaznaczone są ikonki żarówek – jedne mają kolor czerwony, inne zielony. Te drugie informują, gdzie w tym momencie znajduje się kapłan, który czeka na telefon. Obok mapy widnieje także lista księży, przy których również znajdują się ikonki żarówek informujące o ich gotowości.

Organizatorzy przedsięwzięcia zastrzegają, że może zdarzyć się sytuacja, w której mimo zielonej żarówki kapłan w danej chwili nie odbierze telefonu. Należy wtedy próbować ponownie za jakiś czas albo wybrać innego kapłana z listy.

Obecnie w to dzieło zaangażowanych jest 17 kapłanów (zarówno diecezjalnych jak i zakonników) pracujących nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. Każdy z nich dyżuruje co najmniej jeden dzień w tygodniu od godziny 6 rano do północy.

Od tego roku oprócz rozmowy telefonicznej istnieje także możliwość nawiązania kontaktu mailowego.

Od 6 lat Ratownicy z Pogotowia Duchowego ratują dusze
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze