zdj poglądowe, Fot. PAP/EPA/CAROLINE BLUMBERG

Bolesna porażka Igi Świątek w półfinale w Dubaju

W piątkowym starciu na kortach Dubai Tennis Championships Iga Świątek mierzyła się z Anną Kalinską. Lepsza okazała się Rosjanka – pokonała Polkę w dwóch setach, oba wygrała 6:4.

Zwycięstwo zawodniczki, która zajmuje 40. miejsce w rankingu WTA jest pewnym zaskoczeniem. Również początek meczu wskazywał na przewagę Igi Świątek, która wypracowała sobie przewagę 4:2 w pierwszym secie, co jednak okazało się nie być wystarczające w starciu z młodą Rosjanką.

W drugim secie to właśnie Kalinska pokazała lepszą dyspozycyjność. Dużo ryzykowała, nie popełniając przy tym błędów. Mimo że Iga Świątek nawiązała kontakt z rywalką przy stanie 4:5, nerwowość wzięła górę i Polce nie udało się już wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu.

W finale turnieju, który będzie rozgrywany jutro o godz. 16.00, zmierzą się Anna Kalinska oraz Jasmine Paolini, reprezentantka Włoch.