Bp Janocha: Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga, a my ciągle uciekamy w rozrywkę – mówił w sobotę bp Michał Janocha do młodzieży, zgromadzonej w Świątyni Opatrzności Boże z okazji obchodów XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

W sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, obchodzony pod hasłem: „Nie bój się Maryjo, bowiem znalazłaś łaskę u Boga”. W łączności z papieżem i młodzieżą całego świata ponad tysiąc młodych z całej Archidiecezji Warszawskiej spotkało się z biskupem, a z rówieśnikami dzieliło wiarą. Uroczystej mszy św. przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

W homilii skierowanej do młodzieży, biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej bp Michał Janocha podkreślił, że „każdy z nas został uratowany na wieczność przez śmierć Chrystusa”. Dodał, że „Chrystus przyjął krzyż, żebyśmy my mogli żyć na wieki, żeby życie nasze nie skończyło się razem z naszą śmiercią, po to umarł na krzyżu. I to jest tajemnica wiary, to jest serce Kościoła”.

„Dzisiaj – mówił dalej bp Janocha – gromadzimy się tutaj w Świątyni Bożej Opatrzności, wokół Wielkiego Tygodnia, wokół tych wydarzeń, które zadecydowały o naszej duchowej godności na wieczność”. „Każdy z nas został włączony w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa” – podkreślił.

Zwracając się do licznie zgromadzonej młodzieży, bp Janocha powiedział: „Przynosicie do tej świątyni swoje pytania, swoje lęki, swoje intencje, zawierzając je Bogu”.

W archidiecezji warszawskiej spotkanie młodych poprowadziła wspólnota ewangelizacyjna „Mocni w Duchu” oraz młodzi z „Młodość – Lubię to!”. Uczestniczyli w nim gimnazjaliści, licealiści, studenci warszawskich uczelni, młodzi zaangażowani w duszpasterstwa młodzieżowe i akademickie, ruchy i stowarzyszenia katolickie ale też młodzi niezrzeszeni. Na spotkanie wielu młodych przybyło w grupach wraz ze swoimi duszpasterzami.

Spotkaniu towarzyszyły „Targi Wspólnot Młodzieżowych”. W namiocie obok świątyni swoje propozycje dla młodzieży przedstawiały działające w archidiecezji warszawskiej instytucje i środowiska. Młodzi mogli zapoznać się z ofertą szkół katolickich prowadzonych przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej, zaprezentowały się też różne wspólnoty formacyjne: Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, duszpasterstwa akademickie i wiele innych. Swoją obecność zapowiedziało też Centrum Myśli Jana Pawła II oraz redakcja audycji katolickich TVP. 

Bp Janocha: Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze