epa06165212 Italian Scientific Police investigate the site where a couple of Polish tourists were attacked by four men, in Miramare in Rimini, Italy, 26 August 2017. According to reports, the woman was raped while the man was robbed and beaten. EPA/MANUEL MIGLIORINI Dostawca: PAP/EPA.

Burmistrz: miasto jest wstrząśnięte napaścią na polskich turystów

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Miasto Rimini, na północy Włoch, jest wstrząśnięte napaścią na polskich turystów i domaga się wymierzenia sprawiedliwości poszukiwanym sprawcom – oświadczył burmistrz Andrea Gnassi. 

Burmistrz wydał w niedzielę oświadczenie w związku z brutalnym atakiem na dwoje młodych Polaków na plaży w Rimini w nocy z piątku na sobotę. 26-letnia Polka została zgwałcona przez czterech mężczyzn, a jej partner dotkliwie pobity. Ci sami napastnicy zaatakowali później transseksualistę z Peru. Poszukiwania agresorów, którzy są cudzoziemcami, trwają. Według jednej z hipotez mogą oni pochodzić z Afryki Północnej.

Fot. PAP/EPA/MANUEL MIGLIORINI

Gnassi zapowiedział w komunikacie, że zarząd miasta wystąpi z cywilnym pozwem przeciwko sprawcom ataku. Wyraził nadzieję, że sprawcy szybko staną przed sądem. To, co się wydarzyło, jest „przerażające”; to przejaw „dominacji zła i braku jakiejkolwiek litości i człowieczeństwa” – ocenił lokalny polityk.

„Dla trzech ofiar tej straszliwej nocy grozy z piątku na sobotę Rimini domaga się sprawiedliwości. To znaczy, że gdy sprawcy zostaną zidentyfikowani, aresztowani i staną przed sądem, muszą zostać skazani na najwyższą karę przewidzianą przez obowiązujące przepisy; bez żadnej taryfy ulgowej” – napisał burmistrz miasta. „Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci. Rimini jest wstrząśnięte tą nagłą, niebywałą, bestialską i okrutną przemocą” – dodał Gnassi i zapewnił o solidarności z ofiarami. Poinformował, że władze uruchomiły wszystkie niezbędne środki wsparcia i pomocy dla ofiar, także psychologicznej, i że są w kontakcie z ich rodzinami. W Rimini jest polski konsul z Mediolanu, który zapewnia niezbędną pomoc ofiarom.

Fot. PAP/EPA/MANUEL MIGLIORINI

Zobacz także
Wasze komentarze