Wenecja, fot. EPA/ANDREA MEROLA

Do Wenecji wrócili turyści

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do Wenecji powrócili turyści – ogłosił w niedzielę burmistrz miasta Luigi Brugnaro. „Przyjedźcie zobaczyć teraz Wenecję, to wyjątkowa okazja” – zaapelował do Włochów w telewizji RAI.

fot. EPA/Filippo Venezia

Stojąc przed Pałacem Dożów wśród gondolierów i osób zwiedzających miasto, Brugnaro powiedział podczas połączenia z popularnym magazynem niedzielnym w stacji RAI Uno: „Dzisiaj na placu Świętego Marka są wenecjanie i turyści. Wenecja o własnych siłach podnosi się z pozytywnym podejściem i optymizmem„. – Musimy nauczyć się żyć z wirusem, potrzebna cierpliwość, ale trzeba wrócić do życia- dodał burmistrz.

Dajemy sobie radę; gondolierzy, restauratorzy, zarząd miasta. Wszyscy są gotowi. Turyści przyjeżdżają. (burmistrz Wenecji)

Burmistrz wyraził przekonanie, że należy wznowić całą aktywność wszystkich sektorów „ze zdrowym rozsądkiem i inteligencją”. – Trzeba mieć zaufanie do Włochów – zauważył. Minione miesiące były nadzwyczaj trudne dla Wenecji. W listopadzie zeszłego roku doszło tam do rekordowej powodzi, która spowodowała wielomiliardowe straty. Pod koniec lutego z powodu wybuchu epidemii koronawirusa konieczne było skrócenie tamtejszego karnawału. Na prawie trzy miesiące branża turystyczna zamarła, a miasto było wyludnione.

Grupy turystów przybyły w pierwszy weekend, w którym można już podróżować bez ograniczeń po swoim regionie i czynne są bary oraz restauracje. 3 czerwca otwarte zostaną granice regionów Włoch oraz całego kraju; na razie dla turystów z krajów europejskich.

Zobacz także
Wasze komentarze