epa05749749 General view of the school Edmundo Bojanouski by religious group Bolivia Lucyna Teresa Jdolowska, where just to work killed Polish volunteer Helena Agnieszka Kmiec, 26, in loclaity of Pacata, close to Cochabamba, Bolivia, 25 January 2017. Helena Agnieszka Kmiec was killed on 24 January, according to authorities. EPA/JORGE ABREGO Dostawca: PAP/EPA.

Episkopat Boliwii o Helenie Kmieć: nie sposób pogrzebać miłości

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Miłość Heleny będzie towarzyszyła nam zawsze, miłości bowiem pogrzebać nie sposób” – napisali boliwijscy biskupi w liście skierowanym do Kościoła w Polsce z racji pogrzebu śp. Heleny Kmieć. Na zakończenie Mszy św. pogrzebowej w kościele w Libiążu pismo odczytał wikariusz apostolski w Boliwii bp Antoni Reimann.

„Bolejemy nad tym, co się wydarzyło w Cochabambie i prosimy Pana Jezusa, który za nas umarł i zmartwychwstał, abyśmy nie przestawali miłować nawet tych, którzy nas prześladują” – napisali boliwijscy biskupi do uczestników uroczystości pogrzebowych Heleny Kmieć. „Wierzymy mocno, że Ten, któremu z taką radością służyła w braciach i siostrach opuszczonych, przyjmie ją do swojego Królestwa Niebieskiego” – podkreślają.

„Chociaż fizycznie nie jest już z nami, to jednak jej miłość będzie towarzyszyć nam zawsze. Miłości bowiem pogrzebać nie sposób” – zapewniają hierarchowie z Boliwii. „Ta miłość pozostanie w sercu i w pamięci, nie tylko tutaj w jej ojczyźnie w Polsce, ale także tam, gdzie służyła z wiarą i radością, a szczególnie w Boliwii, przez tak krótki, ale owocny czas” – dodali.

„Dla Ludu Bożego w całym Kościele, a szczególnie dla młodzieży, pozostanie żywym przykładem budowania cywilizacji miłości” – piszą biskupi. Zapewniają o modlitwie, aby życie i ofiara Heleny „przyniosła obfite owoce pojednania i miłości do Boga i bliźniego”. „Niech Chrystus Zmartwychwstały ukaże jej swoje miłosierne oblicze, a nas umocni w wierze, która owocuje dobrymi czynami” – zakończyli.

List został podpisany przez sekretarza Konferencji Episkopatu Boliwii bp. Aurelio Pessoa.

Episkopat Boliwii o Helenie Kmieć: nie sposób pogrzebać miłości
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze