Zdjęcie: boli Kubicy, fot. YURI KOCHETKOV, PAP/EPA.

F1: Grand Prix Rosji. Robert Kubica nie ukończył wyścigu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Robert Kubica nie ukończył wyścigu F1 o Grand Prix Rosji. Swój bolid wcześniej rozbił też George Russell. Po raz pierwszy w tym sezonie obaj kierowcy Williamsa nie dojechali do mety.

fot. ZURAB KURTSIKIDZE, PAP/EPA.

29. okrążenie Grand Prix Rosji było decydujące dla Williamsa. Najpierw w barierach wylądował George Russell, a po chwili zobaczyliśmy Roberta Kubicę zjeżdżającego do alei serwisowej i parkującego w garażu. Tym samym po raz pierwszy w tym sezonie obaj kierowcy Williamsa nie ukończyli wyścigu F1. Do wypadku Russella doszło wskutek awarii hamulców. Szybka reakcja i nakazanie zjazdu Kubicy do alei serwisowej zdają się sugerować, że zespół obawiał się podobnej usterki u Polaka.

>>> Robert Kubica i Orlen rozstają się z Williamsem!

Nie wiem, dlaczego zespół kazał mi zjechać z toru (Robert Kubica w rozmowie z dziennikarzami).

„Mógłbym coś powiedzieć na temat Williamsa, ale mogłoby to zostać źle odebrane, więc lepiej nic nie mówię” – dodał Kubica na briefingu. Dla Kubicy to pierwszy nieukończony wyścig F1 w tym sezonie. W przypadku Russella jest to drugie Grand Prix z rzędu, w którym nie zamelduje się na mecie. Ostatnio w Singapurze brytyjski kierowca rozbił swój samochód po kontakcie z Romainem Grosjeanem.

>>> Grand Prix Singapuru: Kubica na 16. miejscu

 

Galeria (3 zdjęcia)
Zobacz także
Wasze komentarze