fot. cathopic.com

Franciszek o Polsce: ten kraj ma korzenie w wierze

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Polska ma „swoje korzenie w wierze”, w latach komunizmu przetrwała „wielkie próby, gdy nadzieja była rozbijana”- to słowa z przesłania papieża Franciszka do uczestników rozpoczynającego się w sobotę we Wrocławiu 42. Europejskiego Spotkanie Młodych Taizé.

Papież Franciszek spotkał się z bratem Alojzem z ekumenicznej wspólnoty Taize, fot. EPA/L’OSSERVATORE ROMANO

Orędzie w imieniu papieża na zlot zorganizowany pod hasłem „Zawsze w drodze, nigdy wykorzenieni” wystosował watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin a jego tekst opublikował w piątek portal Vatican News.

>>> Wrocław – to teraz święte miasto

Franciszek przypomniał, że tegoroczne spotkanie młodzieży odbywa się w ojczyźnie świętego Jana Pawła II i dodał, że naród polski pozostał wierny Chrystusowi, gdy „panowała pokusa wyboru łatwiejszej drogi wyjścia”. Polscy chrześcijanie – dodał – „odważyli się uwierzyć w inną przyszłość”. Papież zapewnił uczestników spotkania, że będzie towarzyszył im modlitwą i zachęcił ich: „Abyście mogli wspólnie odkryć, do jakiego stopnia zakorzenienie w wierze wzywa was i przygotowuje do wychodzenia do innych ludzi i odpowiadania na nowe wyzwania naszego społeczeństwa, zwłaszcza na zagrożenia ciążące nad naszym wspólnym domem”. To odniesienie do troski o środowisko naturalne.

Fot. flickr/Maciej Biłas

>>> Rzecznik KEP: Wyszyński to niezłomny świadek wiary w Chrystusa w czasach komunistycznych prześladowań

Franciszek wezwał młodzież, by głosiła świadectwo Ewangelii i była w pełni obecna dla najuboższych i najbardziej potrzebujących.

Zobacz także
Wasze komentarze