epa05646670 The retirement home for Catholic missionaires in Montferrier-sur-Lez, near Montpellier, Southern France, 25 November 2016. According to reports, at least one person was killed by an unknown assailant bursting into the retirement home the previous night. Police were still hunting for the suspected attacker. EPA/ALEXANDRE DINOU Dostawca: PAP/EPA.

Francja: zabójstwo w domu dla zakonników – zatrzymano podejrzanego

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

47-letni mężczyzna został zatrzymany w piątek wieczorem w związku z zabójstwem kobiety w domu spokojnej starości dla zakonnic i zakonników w Montferrier-sur-Lez na południu Francji – podał dziennik „Le Figaro” na stronach internetowych.

Mężczyznę zatrzymano, gdy wracał do swojego domu w Saint-Mathieu-de-Treviers, niedaleko Montferrier-sur-Lez. Nieznane są motywy jego działania; wiadomo natomiast, że w przeszłości pracował w tym domu spokojnej starości, który nosi nazwę „Zielone dęby”.

„Możemy powiedzieć na tym etapie dochodzenia, że nie ma związku, jakiegokolwiek związku, z islamistycznym terroryzmem” – powiedział prokurator Montpellier Christophe Barret.

Według wstępnych ustaleń, w czwartek ok. godz. 22 uzbrojony napastnik w kominiarce wtargnął do pensjonatu. Źródła bliskie śledztwu podały, że miał przy sobie nóż i strzelbę, tzw. obrzyn.

„Ok. godz. 22 pracownica tego domu spokojnej starości skontaktowała się z żandarmami, mówiąc, że została zaatakowana przez mężczyznę” – wyjaśnił prokurator Barret. Gdy żandarmi odnaleźli tę kobietę, była „w szoku, ale cała i zdrowa” – dodał. Według „Le Figaro”, była to dozorczyni, która robiła obchód budynku.

Wcześniej napastnik śmiertelnie dźgnął bronią białą inną kobietę, również pracownicę ośrodka.

W domu spokojnej starości w Montferrier-sur-Lez mieszka ok. 60 zakonników i zakonnic. Jak oświadczył Barret, żaden z pensjonariuszy ośrodka nie został ranny czy zaatakowany.

Zobacz także
Wasze komentarze