pexels

GOPR poszukuje 33-letniego mężczyzny, który nie wrócił z pasterki

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ratownicy Podhalańskiej Grupy GOPR poszukują w rejonie Turbacza w Gorcach 33-latka, który zgubił się wracając z pasterki odprawianej na szczycie tej góry.

„Zaginięcie kolegi zgłosili do GOPR jego współtowarzysze, którzy schodząc po mszy pasterskiej na szczycie Turbacza, zorientowali się, że kolegi nie ma z nimi. Najpierw szukali mężczyzny na własną rękę, ale gdy nie mogli go znaleźć, poprosili o pomoc GOPR. Wszystkie ślady są zasypane przez intensywnie padający śnieg” – powiedział PAP wiceprezes Grupy Podhalańskiej GOPR Paweł Konieczny.

Ratownicy górscy przeszukali południowe stoki Turbacza w rejonie wszystkich szlaków wschodzących ze szczytu w kierunku Nowego Targu.

„Teraz rozszerzamy nasze działania na kolejne rejony, bo nie wykluczamy, że mężczyzna schodząc na dół pobłądził i zupełnie zboczył z wyznaczonego szlaku” – dodał Konieczny.

W mszy pasterskiej o północy na szczycie Turbacza brało udział kilkaset osób.

W Gorcach panują bardzo trudne warunki atmosferyczne. Od poniedziałku intensywnie pada tam śnieg i wieje wiatr, co ogranicza widoczność i utrudnia orientację w terenie. Temperatura w nocy osiągnęła minus 6 stopni Celsjusza.

Zobacz także
Wasze komentarze