Guam: arcybiskup wzywa do modlitw o pokój

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Arcybiskup koadiutor Michael Byrnes wezwał wiernych archidiecezji Agaña, obejmującej amerykańską wyspę Guam położoną na Oceanie Spokojnym, do modlitw o pokój. Mają być one odmówione w czasie niedzielnych Mszy św. 13 sierpnia.

Dyktator Korei Północnej, Kim Dzong Un ujawnił, że przygotowywane są plany wystrzelenia na wody otaczające Guam kilku pocisków balistycznych średniego zasięgu. To właśnie z tej wyspy startują amerykańskie bombowce strategiczne, wysyłane do patrolowania Półwyspu Koreańskiego. Oprócz bazy sił powietrznych, mieści się tu baza łodzi podwodnych o napędzie atomowym. Łącznie stacjonuje tam 6 tys. żołnierzy USA.

W swym apelu abp Byrnes wskazał, że intencją modlitw ma być „pokój między naszymi narodami, sprawiedliwe rozwiązanie sporów i roztropność zarówno w słowach, jak i w działaniu”. Poprosił też o modlitwę w intencji amerykańskich żołnierzy, szczególnie tych, którzy pełnią swą służbę na Guam, o „łaskę staranności i odwagi w wypełnianiu swoich obowiązków”.

W południe 13 sierpnia na placu Hiszpańskim w stolicy Guam, Hagatnie (dawniej zwanej Agañą) odbędzie się też modlitwa różańcowa w intencji pokoju.

Zobacz także
Wasze komentarze