epa06709234 A tree was uprooted after massive storm, near Bharatpur district of Rajasthan, India 03 May 2018. According to the news reports over 90 people died in various incidents after a storm and rain hit Uttar Pradesh, Rajasthan. EPA/VISHAL Dostawca: PAP/EPA.

Indie: Burza piaskowa, wiele ofiar

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do co najmniej 125 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych burz piaskowych w stanie Uttar Pradeś i Radźasthan w północnych Indiach. Władze lokalne ostrzegają, że w najbliższym czasie pogoda nie poprawi się – informuje w piątek portal BBC News.

Wcześniej informowano o 77 ofiarach śmiertelnych i 143 rannych. Wiejące z dużą prędkością wiatry i błyskawice zniszczyły kilka wsi, powaliły drzewa i budynki. Wiatr pozrywał kable elektryczne, które doprowadziły do groźnych pożarów; ludzie zostali bez prądu. W wyniku żywiołu zginęły też zwierzęta hodowlane, ale nie podano szczegółów co do liczby utraconego żywego inwentarza.

fot: PAP/EPA

Rzecznik prasowy władz stanu Uttar Pradeś powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych takich burz jest najwyższa od co najmniej 20 lat. Władze zastrzegają, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć w nadchodzących dniach. Wskutek burz najbardziej ucierpiał dystrykt Agra w stanie Uttar Pradeś, gdzie znajduje się słynne mauzoleum Tadż Mahal. Żywioł dotknął również trzy inne dystrykty w sąsiednim Radźasthanie: Alwar, Bharatpur i Dholpur. Władze Uttar Pradeś ogłosiły, że rodziny ofiar otrzymają 400 tys. rupii (6 tys. dolarów) odszkodowania.

Zobacz także
Wasze komentarze