epa05751191 Indian schoolchildren perform during a cultural event held to celebrate the 68th Republic Day in Bangalore, India, 26 January 2017. Republic Day of India marks the date on which the Constitution of India came into force on 26 January 1950. EPA/JAGADEESH NV Dostawca: PAP/EPA.

Indie: Kościół ustanowił Krajowy Dzień Młodzieży

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pierwsza niedziela sierpnia będzie co roku w Indiach Krajowym Dniem Młodzieży. Decyzję w tej sprawie podjął tamtejszy episkopat wskazując, że trzeba bardziej zaaktywizować młodych w Kościele. Wydarzenia odbywać się będą na szczeblu poszczególnych diecezji.

„Zależy nam na tym, by towarzyszyć duchowemu i ludzkiemu rozwojowi młodych katolików i dawać w ich ręce coraz większą odpowiedzialność za przyszłość Kościoła” – wskazał bp Franco Mulakkal, odpowiedzialny w indyjskim episkopacie za komisję ds. młodzieży. Zapowiedział on też powołanie w każdej diecezji Ruchu Młodzieży Katolickiej.

Na razie hinduscy katolicy, których przedstawiciele uczestniczyli m.in. w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, przygotowują się do udziału w Azjatyckim Dniu Młodzieży. Odbędzie się on na przełomie lipca i sierpnia w Indonezji. Szacuje się, że weźmie w nim udział ponad 3 tys. osób z 29 krajów Azji. Hasło spotkania brzmi: „Święto młodzieży azjatyckiej – Ewangelia w wielokulturowej Azji”. Jego celem jest m.in. towarzyszenie młodym katolikom w życiu na co dzień i promowaniu kultury solidarności i spotkania z drugim i w wielokulturowych i wieloreligijnych społeczeństwach tego kontynentu.

Fot. PAP/EPA/JAGADEESH NV 

Indie: Kościół ustanowił Krajowy Dzień Młodzieży
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze