EPA/HADI SUTRISNO

Indonezja: katastrofa samolotu. Na pokładzie było co najmniej 188 osób

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 188 osób było na pokładzie samolotu linii Lion Air, który w poniedziałek spadł do morza po starcie z lotniska w Dżakarcie – poinformowały indonezyjskie władze. Według ratowników szansa, że ktoś przeżył katastrofę, jest znikoma.

Służby ratunkowe i poszukiwawcze dotarły już na miejsce katastrofy samolotu, którego wrak spoczywa na głębokości około 35 metrów. „Znaleźliśmy już kamizelki ratunkowe, telefony komórkowe, książki i fragmenty maszyny” – powiedział przedstawiciel Narodowej Agencji Poszukiwań i Ratownictwa.

Katastrofy najpewniej nikt nie przeżył.

Pilot i drugi pilot zgromadzili łącznie 11 tys. godzin lotu – powiadomiły w oświadczeniu linie Lion Air.

Z kolei producent samolotu, firma Boeing, poinformowała, że wie o doniesieniach na temat katastrofy i „uważnie monitoruje” sytuację.

EPA/BASARNAS

Boeing 737 MAX 8, który wystartował w poniedziałek rano czasu lokalnego z Dżakarty, spadł do Morza Jawajskiego tuż po starcie. Maszyna zniknęła z ekranów radarów około 13 minut po starcie. Utracono także kontakt radiowy z załogą samolotu.

Jak poinformował rzecznik indonezyjskich służb żeglugi powietrznej Yohanes Sirait, tuż przed utratą kontaktu załoga samolotu prosiła o powrót na lotnisko. „Kontrola ruchu lotniczego zezwoliła na to, ale zaraz potem utraciła kontakt z maszyną” – powiedział Sirait. 

Aktualizacja 8:12:

Na pokładzie było 189 osób. Według ratowników raczej nie ma szans, by ktoś przeżył.

Na razie nie wiadomo, czy na pokładzie samolotu byli obcokrajowcy.

Zobacz także
Wasze komentarze