fot. PAP/EPA arch

Irlandia: pół miliona biletów na Mszę z Franciszkiem

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Rozdano już wszystkie pół miliona biletów na papieską Mszę święta w Phoenix Park, podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

25. i 26. sierpnia papież będzie uczestniczył w Dublinie w Światowym Spotkaniu Rodzin. Pierwszego dnia weźmie udział w czuwaniu modlitewnym w Croke Park, zaś drugiego – odprawi Mszę świętą w Phoenix Park. Darmowe wejściówki rozeszły się w dwa tygodnie razem z 45 tysiącami rezerwacji na wcześniejszą modlitwę w sanktuarium w Knock. Co ciekawe pierwsze 400 tys. biletów zostało zarezerwowanych już w przeciągu 48 godzin od uruchomienia usługi w internecie.

Prawie połowa z nabywców pochodzi z Dublina, pozostali z 116 innych krajów. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w papieskich wydarzeniach, przewidziane są relacje telewizyjne zarówno z sanktuarium w Knock, jak i Mszy w irlandzkiej stolicy.

Zdjęcie: most w Dublinie, stolicy Irlandii

Sekretarz generalny Światowego Spotkania Rodzin mówi, że nie jest zaskoczony popularnością wydarzenia, gdyż rodzina jest ważna dla wszystkich, a ludzie cenią sobie to, co Franciszek mówi o niej i Kościele. Wskazuje on również, że wiele parafii prowadzić będzie transmisje tak, aby każdy mógł czuć się częścią tego spotkania, nawet jeżeli nie może w nim uczestniczyć osobiście. O planach papieża na wizytę w Irlandii pisaliśmy już na naszym portalu.

Zobacz także
Wasze komentarze