Zdjęcie: Matka Boża z Lourdes

Jasło: dewastacja figury Matki Bożej z Lourdes

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Policja w Jaśle – w województwie podkarpackim – poszukuje sprawcy dewastacji figurki Matki Bożej z Lourdes, która stała w przydrożnej kapliczce w Umieszczu. Figurka została pomalowana pomarańczową farbą.

Jak informuje oficer prasowy jasielskiej policji podkomisarz Piotr Wojtunik, o zniszczeniu figurki policję zawiadomiła mieszkanka Umieszcza. Mieszkanka zniszczenia zauważyła w sobotni poranek. Na miejscu policja zabezpieczyła ślady. Trwa poszukiwanie sprawcy. Nie jest znana dokładna data zniszczenia; wiadomo jedynie, że mogło do tego dojść w czerwcu.

fot. jaslo4u.pl

Oficer prasowy dodał, że w tej chwili można przyjąć założenie, że zniszczenie figurki Matki Bożej łączy się z innym zgłoszeniem. Chodzi zniszczenie elewacji domu mieszkanki gminy Tarnowiec. Tam także użyto pomarańczowej farby. Podkom. Wojtunik przypomniał, że nie jest to pierwsze zniszczenie figurki z kapliczki. Kilka lat temu w Gąsówce nieznany sprawca wyniósł figurę poza kapliczkę, przewrócił ją na ziemię i pozostawił w przydrożnym rowie. W związku z tym doszło do kilku drobnych jej uszkodzeń. Sprawca tego czynu nie został ustalony.

Zdjęcie: zdewastowana figura, fot. jaslo4u.pl

Zobacz także
Wasze komentarze