fot. YouTube

Jest znana data i miejsce pogrzebu ks. Wojciecha Wójtowicza

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pogrzeb tragicznie zmarłego ks. dra Wojciecha Wójtowicza odbędzie się w piątek w Miastku (woj. pomorskie). Uroczystości pogrzebowe przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych rozpoczną się już dzień wcześniej.

fot. pixabay

W czwartek, w katedrze w Koszalinie, o godz. 19.00 odprawiona zostanie msza św. przy trumnie z ciałem zmarłego przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych i rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Pogrzeb odbędzie się w piątek, w Miastku. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00 w kościele Mariackim w Miastku. Ks. Wójtowicz spocznie na cmentarzu komunalnym w Miastku. Do dnia pogrzebu w holu głównym koszalińskiego seminarium będzie wyłożona księga kondolencyjna. Można się do niej wpisywać w środę i w czwartek między godz. 9.00 a 21.00.

Bp Edward Dajczak o ks. Wojciechu:

Ks. dr Wójtowicz był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie od 1 lipca 2013 r. We wrześniu 2017 r. został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. Zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło w poniedziałek przed godz. 17.00 na drodze wojewódzkiej nr 206 między Nacławiem a Polanowem. Jego auto uderzyło w drzewo. Na miejscu zdarzenia służby znalazły martwą sarnę. „Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku. Ciało pokrzywdzonego zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych” – poinformowała Beata Gałka z biura prasowego koszalińskiej policji.

Ks. dr Wójtowicz miał 44 lata. Przypomnijmy sobie ważne słowa ks. Wojciecha >>> Ks. Wójtowicz: kandydaci do kapłaństwa odzwierciedlają nasze społeczeństwo. 

Zobacz także
Wasze komentarze