Katecheci to misjonarze

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kończy się rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym dziękuje za całoroczny trud pracy katechetycznej, formacyjnej i dydaktycznej. Dziękuję za wszelkiego rodzaju inicjatywy pastoralne – napisał abp Skworc do księży archidiecezji katowickiej.

Z okazji rozpoczynających się wakacji metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc skierował do kapłanów archidiecezji katowickiej list, w którym dziękuje im za pełnione posługi – zarówno te w ciągu całego roku szkolnego, jak i te w czasie wakacji. Swoje słowa skierował też do katechetów.

– Wielu z nas podczas własnego urlopu podejmie aktywność duszpasterską, zastępując kapłanów na placówkach jednoosobowych, w kraju czy za granicą; wielu podejmuje posługę prowadząc rekolekcje, organizując wakacyjne wyjazdy dla poszczególnych grup dorosłych, dzieci i młodzieży – brzmi fragment listu skierowanego do kapłanów.

Metropolita katowicki skierował także wyrazy wdzięczności pod adresem tych kapłanów, którzy podejmują trud pieszego pielgrzymowania do Częstochowy i do innych sanktuariów. Przypomniał także, o pielgrzymce kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, która w tym roku przypada 20 sierpnia.

Hierarcha zwrócił się także z apelem, aby podczas ogłoszeń duszpasterskich przypominać wiernym, by nie zapomnieli o Bogu. – Ten apel dotyczy przede wszystkim obecności na Mszach św. niedzielnych; jest także wezwaniem do przestrzegania Dekalogu i zachowania pierwszego i najważniejszego przykazania miłości Boga i bliźniego – napisał w liście.

Zobacz także
Wasze komentarze