epa05808035 Pope Francis greets the faithful as he arrives to lead his weekly general audience at St. Peter’s Square, Vatican City, 22 February 2017. EPA/GIORGIO ONORATI Dostawca: PAP/EPA.

Kielce: cykl spotkań „Zrozumieć Franciszka”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Cykl comiesięcznych spotkań na temat nauczania papieża „Zrozumieć Franciszka”, rozpocznie teolog i etyk, prof. KUL, ks. dr. hab. Alfred Wierzbicki 2 marca br. w Kielcach. Kolejnymi gośćmi spotkań będą m.in.: bp Krzysztof Zadarko, redaktor Zbigniew Nosowski i ks. Andrzej Luter.

Inaugurujące spotkanie pt. „Prorok czułości Boga”, zorganizowane będzie w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu im. Jana Karskiego w kamienicy przy ul. Planty 7. Organizatorem jego jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.

Zdaniem organizatorów, papież Franciszek od początku swojego pontyfikatu zaskakuje niezwykłą otwartością i przekraczaniem dystansu i choć jego nauczanie nosi znamiona ogromnej świeżości, to spotyka się ono z niezrozumieniem, a nawet z kontestacją.

-Dlatego Stowarzyszenie im. Jana Karskiego uznało, że wciąż potrzebne jest jego propagowanie i wyjaśnianie. Stąd pomysł na nowy nasz cykl spotkań: „Zrozumieć Franciszka”. Chcemy zapraszać specjalistów, którzy wczytują się w nauczanie pochodzącego z Argentyny papieża i potrafią wyjaśnić to, co może stanowić trudność dla przeciętnego odbiorcy, słyszącego w mediach o kolejnych zaskakujących gestach lub działaniach Franciszka – mówi prezes Bogdan Białek.

Pierwszy prelegent, ks. Alfred Wierzbicki, jest kapłanem archidiecezji lubelskiej, filozofem i poetą. Pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był bliskim współpracownikiem ks. abp. Józefa Życińskiego. Od 2006 roku jest członkiem Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem przy Konferencji Episkopatu Polski.

Fot. PAP/EPA/GIORGIO ONORATI

Zobacz także
Wasze komentarze