Kolejna papieska nominacja dla Polaka

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Watykanie zapadła dziś kolejna (po kardynalskiej nominacji dla arcybiskupa Krajewskiego) ważna decyzja dla Polaka. Arcybiskup Marek Zalewski został nuncjuszem w Singapurze i reprezentantem w Wietnamie.

Papież Franciszek mianował w poniedziałek arcybiskupa Zalewskiego nuncjuszem apostolskim w Singapurze oraz reprezentantem papieskim – nierezydentem w Wietnamie – podał Watykan. Dotychczas arcybiskup Zalewski był nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe – wyjaśniono w biuletynie biura prasowego Watykanu.

Zdjęcie: zatoka w Singapurze

Nowy ambasador w Singapurze i reprezentant w Wietnamie ma 55 lat. Nie będzie rezydentem w tym drugim kraju, bo od ponad 40 lat nie działa tam watykańska placówka. Ostatnie lata przyniosły zbliżenie między władzami w Hanoi a Watykanem.

W dyplomacji Stolicy Apostolskiej arcybiskup Zalewski pracuje już od 1995 roku. Doświadczenie zdobywał już w placówkach między innymi w Republice Środkowoafrykańskiej, przy ONZ w Nowym Jorku, w Niemczech, Tajlandii i już wcześniej w Singapurze. W Zimbabwe był nuncjuszem przez ostatnie 4 lata.

Zobacz także
Wasze komentarze