fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweeka” przeczytamy o trwającym proteście osób niepełnosprawnych. – Wszystko wskazuje na to, że rząd PiS nie zamierza spełnić postulatów protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich matek. Stosuje strategię na przetrzymanie, choć propagandowe koszty rosną – pisze Jakub Bierzyński. Jacek Pawlicki pisze z kolei o referendum dotyczącym aborcji w Irlandii. Jego zdaniem zwolennikom liberalizacji chodzi o skończenie z hipokryzją i „złamanie dominacji Kościoła”. Prawo do życia nie jest jednak wymysłem chrześcijan, ale wartością uniwersalną.
Wprost
Joanna Miziołek pisze o tym, w jakim kierunku zmierza .Nowoczesna i o jej założycielu, który wybrał nową polityczną drogę. Ryszard Petru chce stworzyć nowe ugrupowanie z Jackiem Protasiewiczem przed wyborami europejskimi – ustalił „Wprost”. Przeczytamy również o tym, jak Polacy traktują swoje zwierzątka domowe. – Polacy coraz częściej traktują zwierzęta jak członków rodziny i coraz chętniej je ubezpieczają – pisze Lidia Szuma. – Ponad połowa Polaków (52 proc.) ma jakieś zwierzę domowe – wynika z badań przeprowadzonych przez Kantar Public (dawniej Zespół Badań Społecznych TNS Polska) wiosną 2017 r. Najczęściej jest to pies lub kot – czytamy.
Do Rzeczy
– Czy PiS bez ambitnych planów nie stanie się partią ciepłej wody w kranie? I czy zachowa swój dynamizm z ostatnich dwóch lat? – zastanawia się Piotr Semka w artykule „Egzamin z dojrzałości”. – Relacje PiS ze środowiskiem o. Tadeusza Rydzyka nigdy nie były łatwe. Dzisiaj są napięte do tego stopnia, że w Toruniu rozważa się własne listy w wyborach do europarlamentu – pisze z kolei Kamila Baranowska w tekście „Ojciec Dyrektor traci cierpliwość”.
Polityka
– Czas napisać nowy kodeks drogowy! – apeluje Adam Grzeszak. – Na polskich drogach trwa konflikt: przechodniów z kierowcami, spacerowiczów z rowerzystami, kierowców z motocyklistami, rowerzystów z rolkarzami, transportu zbiorowego z indywidualnym. W tej wojnie trup ściele się gęsto – tylko w ciągu ostatniej majówki zginęło 51 osób. Czy jest szansa na pokojowe współistnienie? – zastanawia się autor. Ponadto Malwina Dziedzic zastanawia się, czy .Nowoczesna przetrwa trudny czas po odejściu jej założyciela, Ryszarda Petru.
Sieci
Wicepremier mówi na łamach tygodnika „Sieci” o trudnych chwilach po dymisji, relacjach z prezesem Kaczyńskim, premierem Morawieckim, a także… o przepisie na rosół. Jeśli ktoś myśli, że uderzając we mnie, może mnie złamać, to się myli. Nie tak łatwo mnie zniszczyć. I na to nie pozwolę – oświadcza Beata Szydło. Konrada Kołodziejskiego w artykule „Wkręceni w politykę” porusza nośny medialnie temat protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. Zauważa, że problem ograniczeń socjalnych, z jakimi borykają się niepełnosprawni oraz ich rodziny, nie rozpoczął się za rządów PIS, a jego korzenie sięgają znacznie głębiej.
Zobacz także
Wasze komentarze