Konfesjonał św. Faustyny wrócił do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Przy konfesjonale-relikwii św. Faustyna spowiadała się ok. 6 lat. – Jest on niemym świadkiem najbardziej skrytych tajemnic jej serca i doświadczania przez nią miłosiernej miłości Boga. W swym „Dzienniczku” zanotowała wiele słów, mówiących o wielkości tego daru, dzięki któremu słaby i grzeszny człowiek przez posługę kapłana spotyka się z miłosiernym Bogiem – podkreśla s. Elżbieta Siepak. Konfesjonał-relikwia będzie służył wiernym w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny, by doświadczali w nim miłosiernej miłości Boga.
>>> Abp Marek Jędraszewski w Łagiewnikach: miłość Jezusa nikogo nie zwodzi
Z okazji 20. rocznicy kanonizacji Siostry Faustyny, 30 kwietnia w każdym klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Polsce i poza granicami kraju odbędzie się okolicznościowa adoracja dziękczynna za ten „dar Boga dla naszych czasów”, jakim jest życie, duchowość i misja apostołki Bożego Miłosierdzia. Ta modlitwa w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie Jego sekretarki odbędzie się w godzinach 20.00-21.30 W programie m.in. fragmenty audio z homilii św. Jana Pawła II w czasie mszy kanonizacyjnej, różaniec i modlitwa oparta na tekstach z „Dzienniczka” św. Faustyny. W adoracji łączyć się duchowo będą m.in. członkowie i wolontariusze stowarzyszenia „Faustinum” z wielu krajów świata, którzy otrzymają teksty modlitw w swoich językach. Wszyscy mogą uczestniczyć w tej modlitwie przez transmisję on-line na stronie: www.faustyna.pl, YouTube i aplikacje mobilne.
Zobacz też >>> Cela Siostry Faustyny [GALERIA]
Beatyfikacja siostry Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia miała miejsce na placu św. Piotra w Rzymie i w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach w 2000 roku. Siostra Faustyna opisała to wydarzenie z detalami ponad 60 lat wcześniej, pod koniec marca 1937 roku. W tym dniu Ojciec Święty Jan Paweł II wprowadził święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła.
Przeczytaj też >>> Boże Miłosierdzie czeka na twoje „tak”
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |