Kraków, 07.02.2017. Przewodnicz¹cy Komitetu Organizacyjnego ŒDM Panama 2019 abp Jose Domingo Ulloa (C) podczas briefingu delegacji komitetu organizacyjnego ŒDM Panama 2019, 7 bm. w krakowskiej kurii. (mr) PAP/Jacek Bednarczyk

Kościół Panamy ostrzega: nie włączać tematyki ŚDM do walki wyborczej

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kościół katolicki w Panamie zaapelował do polityków swego kraju, aby do swojej kampanii wyborczej nie wciągali tematyki Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2019 roku. „Nie instrumentalizujmy tego wydarzenia, pomyślmy o Panamie”, powiedział arcybiskup stolicy Panamy i przewodniczący Konferencji Biskupów tego kraju, abp José Domingo Ulloa Mendieta.

Podkreślił, że ŚDM będzie okazją dla społeczeństwa, aby zjednoczyć się ponad wszelkimi granicami i przezwyciężyć różnice kościelne, polityczne, religijne i kulturowe.

Światowy Dzień Młodzieży w Panamie odbędzie się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. W tym samym roku przypada termin wyborów prezydenta. Panama jest – jak dotychczas – najmniejszym krajem, który będzie gospodarzem ŚDM. W kraju liczącym 3,6 mln mieszkańców, ok. 85 procent stanowią katolicy, a ok. 10 proc. – protestanci. Kontynent latynoamerykański będzie po raz trzeci gościł młodzież z całego świata, po Buenos Aires w 1987 r. i Rio de Janeiro w 2013 r.

foto. PAP/Jacek Bednarczyk

Kościół Panamy ostrzega: nie włączać tematyki ŚDM do walki wyborczej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze