Akcja „O włos od pomocy”

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Politechnika Krakowska zamieniła się w salon fryzjerski. Studenci zorganizowali akcję „O włos od pomocy”. Wspólnie z fryzjerami zbierają obcięte włosy, które następnie zostaną przetworzone na peruki dla dzieci, które są w trakcie chemioterapii i po operacjach.

Do udziału w akcji zgłosiło się około stu osób – głównie dziewcząt, które specjalnie zapuszczały włosy przez kilka lat. – Wiele ostatnio mówi się o godności pajeta w procesie leczenia i jego nastroju psychicznego. Te peruki mogą wywołać uśmiech i podnieść morale – powiedziała Marlena Kubas, koordynatorka i pomysłodawczyni akcji.

Do przygotowania jednej peruki potrzebne jest obcięcie włosów przynajmniej czterech osobom, które mają fryzurę dłuższą niż 25 centymetrów. Peruki trafią do podopiecznych fundacji „WeGirls”. Akcja „O włos od pomocy” odbywa się na Politechnice Krakowskiej po raz drugi. Rok temu dzięki ponad stu darczyńcom udało się stworzyć ponad 30 peruk dla chorych dzieci.

Podobne akcje organizują takie fundacje jak „Rak and Roll” (akcja „Daj włos”). Przystępują do nich salony fryzjerskie w wielu miastach Polski.

Akcja „O włos od pomocy”
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze