Kraków: protest środowisk LGBT przed kurią
Ponad 200 osób m.in. związanych ze środowiskami LGBT i popierających te środowiska przyszło w środę wieczorem przed krakowską kurię na ul. Franciszkańską, by protestować przeciwko zakazowi edukacji seksualnej w szkole.
„Zgromadzenie, w którym uczestniczyło ponad 200 osób, przebiegło spokojnie. Nie stwierdzono naruszeń ładu i porządku. Na miejscu nad bezpieczeństwem czuwał patrol 20 policjantów” – powiedział PAP rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.
Protest przybierał charakter tańca do hitów muzyki popularnej, m.in. utworów Britney Spears, Madonny. Uczestnicy wydarzenia mieli ze sobą tęczowe flagi. Przekonywali, że edukacja seksualna w szkołach jest potrzebna i że chodzi w niej o zdrowie i bezpieczeństwo.
Do zgromadzonych wyszedł ks. Andrzej Fryźlewicz, który był m.in. sekretarzem kard. Franciszka Macharskiego. Duchowny modlił się na różańcu za protestujących i przypomniał, że dziś (16 października) przypada 41. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. „Nie zabraniamy panu księdzu się tutaj modlić, ale pan nam przeszkadza i to jest właśnie państwa dialog z nami” – powiedziała jedna z protestujących do księdza. Inna dodała: „Chcę ratować dzieci przed księżmi pedofilami”. Ksiądz odpowiedział: „Będziesz chodzić na te wykłady dla dzieci, z latarnikami”.
>>>Gdańsk: parodia Bożego Ciała podczas parady LGBT+. Uwłaczano Maryi
Protestujące w środę przed Sejmem pod hasłem „Jesień Średniowiecza” przedstawicielki Strajku Kobiet sprzeciwiają się projektowi nowelizacji Kodeksu karnego, który zakłada m.in. wprowadzenie kary pozbawienia wolności za publiczne propagowanie lub pochwalanie obcowania płciowego dzieci.
Projekt nowelizacji Kodeksu karnego przygotowała inicjatywa „Stop pedofilii”. Jak przekonują autorzy projektu, jego celem ma być „zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją”. Zdaniem posłów PO-KO, prawdziwą intencją projektodawców jest zakazanie prowadzenia edukacji seksualnej w Polsce.
>>>Najnowsze badania CBOS. Czy Polacy widzą potrzebę wspierania osób LGBT?
Sejm nie przyjął w środę złożonego podczas pierwszego czytania przez posłów PO-KO wniosku o odrzucenie tego projektu w całości. Posłowie opowiedzieli się natomiast za skierowaniem projektu do dalszych prac w komisji
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |