Kraków: sukces Biegu Bożego Miłosierdzia

W sobotę po południu w Krakowie odbył się Bieg Bożego Miłosierdzia. Pomimo porywistego wiatru zmagania podjęło kilkadziesiąt osób od najmłodszych po dorosłych.

Bieg Miłosierdzia jest sposobem na przypomnienie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, zwłaszcza ich tematu przewodniego czyli miłosierdzia. Chcemy tutaj również zwrócić uwagę na Szlak Bożego Miłosierdzia, który prezentuje miejsca związane z kultem świętych na czele z Janem Pawłem II i s. Faustyną i został przecież przygotowany specjalnie na ŚDM”– wyjaśnił ideę wydarzenia Paweł Mierniczak, prezes Fundacji Pełni Kultury, która zorganizowała wydarzenie.

Trasa zmagań przebiegała od sanktuarium św. Jana Pawła II do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Wiek uczestników wyznaczał długość biegu – od 0,3 do 2 km. To dobry sposób, by promować ideę miłosierdzia poprzez aktywizację zarówno dzieci, jak i dorosłych”– dodał Mierniczak. Przyznał również, że podczas rywalizacji zdarzyły się kontuzje, które były wspomagane przez innych zawodników, co było ewidentnym przejawem miłosierdzia w praktyce.

Pomimo silnego wiatru na starcie zjawiło się wielu chętnych. Staram się, aby moja wiara wyrażała się w każdym elemencie mojego życia. Także w sporcie. Dlatego tę trasę pokonałem z Bogiem i jak widać dodał mi On sił”– powiedział Paweł Piwowarczyk z Dobczyc, który zajął pierwsze miejsce w najstarszej kategorii wiekowej.

W sobotnim wydarzeniu wziął udział także znany Bosy Biegacz, czyli Paweł Mej z Bochni. Pochodzę z warszawskiego domu dziecka, a przygarnęła mnie rodzina zastępcza z Bochni. Biegam, aby podziękować za dar ich rodzicielskiej opieki”– wytłumaczył przyczyny swojego zaangażowania w tą dyscyplinę sportu.

O odpowiednie przygotowanie zawodników przed każdym startem zadbała pracownia twórcza ARETE. Jej pracownicy uczyli dzieci także jak np. przygotować zabawki ze zwykłych przedmiotów, takich jak skarpetka.

Każdy biegacz miłosierdzia” otrzymał medal, zaś ci, którzy stanęli na podium, puchary, nagrody oraz dyplomy. Partnerami biegu byli: Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Krakowie i pracowania twórcza ARETE. Wydarzenie współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Patronem medialnym biegu była Katolicka Agencja Informacyjna.

luk / Kraków

fot. Pauleon Tan, flickr.com

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze