Tajwan, fot. EPA/RITCHIE B. TONGO

Ks. prałat Grysa: w ideologii LGBT nie chodzi o równe traktowanie osób

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Tutaj, wbrew deklaracjom, nie chodzi o równe traktowanie osób o odmiennej orientacji seksualnej, ale o przyznanie jakichś szczególnych praw pewnej grupie ludzi – uważa ks. prałat Tomasz Grysa, dyplomata watykański, w odpowiedzi na pytanie „Przewodnika Katolickiego” czym jest ideologia LGBT+.

ks. prałat Tomasz Grysa, fot. YouTube

Wywiad przeprowadzony przez ks. Mirosława Tykfera ukazał się w najnowszym „Przewodniku Katolickim” pod tytułem „Dobro wszystkich i wolność każdego”. Ks. Grysa wyjaśnia, że „źródłem praw człowieka jest godność osoby ludzkiej, niezależnie od jej sposobu identyfikowania się w kontekście seksualności”. „Nie powinniśmy stracić z oczu tej personalistycznej wizji człowieka, bo ona chroni zarówno przed dyskryminacją, jak i przed nieuzasadnionymi roszczeniami grup, które próbują właśnie zachowania podnieść do rangi jakichś nowych praw” – mówi ks. Grysa.

Przeczytaj też >>> Michał Jóźwiak: gender i LGBT, czyli wymyślanie świata na nowo? [KOMENTARZ] 

I jeśli ktoś zapytałby, czy chrześcijaństwo ma w tym kontekście jakieś znaczenie, to powiedziałbym, że tak, że rzeczywiście pomaga państwu zachować stabilność kulturową, a w konsekwencji stabilność prawną i praworządność właśnie dlatego, że przypomina nieustannie o niezbywalnej godności każdego człowieka. Że pokazuje wizję osoby ludzkiej. (ks. prałat Tomasz Grysa dla „Przewodnika Katolickiego”)

Ks. dr prałat Tomasz Grysa jest pierwszym radcą nuncjatury apostolskiej w Jerozolimie. W służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej od 2001 r., kolejno w Rosji, w Indiach, w Nepalu, w Belgii, w Meksyku i w Brazylii. W latach 2016-2019 pełnił służbę dyplomatyczną w Nowym Jorku w misji stałego obserwatora Stolicy Apostolskiej przy ONZ. Święcenia kapłańskie przyjął w 1995 r. w Poznaniu.

Galeria (4 zdjęcia)
Zobacz także
Wasze komentarze