fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ks. Studnicki: działania prymasa po filmie Sekielskich zostały ustalone z władzami Episkopatu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– Oświadczenie delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży wynika z mandatu, który abp Wojciech Polak wypełnia w imieniu całego Episkopatu. Działania te zostały ustalone z przewodniczącym i sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski – wyjaśnił na Twitterze ks. Piotr Studnicki, w związku z pytaniami na ten temat pojawiającymi się w sieci.

Ponadto pełna treść oświadczenia opublikowanego przez prymasa bezpośrednio po emisji filmu zaraz potem została rozesłana do wszystkich biskupów w Polsce.

>>> Prymas Polski, po filmie braci Sekielskich, zawiadamia Watykan [WIDEO]

Abp Polak w oświadczeniu opublikowanym w sobotę 16 maja zaraz po emisji filmu Tomasza Sekielskiego „Zabawa w chowanego” oświadczył, że film ten ukazuje, że „nie dochowano obowiązujących w Kościele standardów ochrony dzieci i młodzieży”. Poinformował także, że jako delegat Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży, zwraca się poprzez Nuncjaturę do Stolicy Apostolskiej o ”wszczęcie postępowania nakazanego przez motu proprio papieża Franciszka dotyczącego zaniechania wymaganego prawem działania”. Chodzi o zaprezentowane w filmie Sekielskiego zaniedbania biskupa kaliskiego, dotyczące wykorzystywania seksualnego małoletnich jakich dopuścił się podlegający mu ks. Arkadiusz Hajdasz.

>>> Prymas rozmawiał z Kubą, bohaterem filmu „Zabawa w chowanego”

Zobacz także
Wasze komentarze