Twitter/Portal PolskiFR

Lourdes: dziś miliony osób uczestniczą w wirtualnej pielgrzymce. O 13.30 różaniec w języku polskim [NA ŻYWO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– Dziś, w rocznicę 18 i ostatniego objawienia Maryi w Lourdes, miliony osób z całego świata będą uczestniczyć w wirtualnej pielgrzymce do tego francuskiego sanktuarium, za pośrednictwem telewizji, radia, Internetu i mediów społecznościowych – informuje portal PolskiFR. 

O godzinie 13.30 ma się odbyć tam różaniec w języku polskim. Jak mówi rektor sanktuarium, inicjatywa ta okazała się konieczna, ponieważ wielu wiernych, a zwłaszcza chorych, którzy co roku pielgrzymowali do Lourdes, odczuwa silną tęsknotę za tym miejscem, a pandemia i sanitarne obostrzenia sprawiają, że w tym roku nie mogą tu być osobiście.

To właśnie dla nich przygotowano całodniowy program transmitowany w Internecie: modlitwy w grocie objawień, Eucharystię oraz tradycyjną procesję ze świecami. Będą też liczne świadectwa. Wierni zarówno w Lourdes, jak i w swoich domach, będą się dzielić własnym doświadczeniem wyniesionym z tego miejsca. Ks. Olivier Ribadeau Dumas jest przekonany, że dziś Lourdes ponownie ukaże się światu w całej swej wspaniałości.

Zobacz także
Wasze komentarze