FOT. WSD MISJONARZY OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ W OBRZE

Mamy nowych diakonów i prezbiterów oblatów! Święcenia w Obrze

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

To piękny, radosny dzień! Oblacka rodzina powiększyła się o nowych księży misjonarzy! W Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Oblatów MN w Obrze odbyły się święcenia kapłańskie i diakonatu.

Zgromadzenie wzbogaciło się o dwóch prezbiterów i dwóch diakonów. W kościele pw. Jakuba Apostoła Większego w obecności Prowincjała o. Pawła Zająca OMI oraz wielu innych oblatów z całej Polski, wyświęcono na kapłanów alumnów ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Kapłanami zostali Cezary Klocek i Marcin Dyrda. Podczas tej samej Mszy św. udzielono święceń diakonatu.

FOT. WSD MISJONARZY OBLATÓW MARYI NIEPOKALANEJ W OBRZE

Już tradycyjnie ze święceniami i pożegnaniem opuszczających Alma Mater Obrensis połączone jest rozdanie pierwszych obediencji, z których neoprezbiterzy dowiadują się o pierwszym miejscu przyszłej pracy.

Serdecznie gratulujemy  neoprezbiterom i nowym diakonom oraz ich rodzinom i bliskim. Zapewniamy ich o naszej modlitwie i o to samo prosimy naszych Czytelników. Cała galeria z dzisiejszej uroczystości do obejrzenia TUTAJ. A tak wyglądały święcenia w ubiegłym roku.


Zobacz także
Wasze komentarze