Mamy to! Polska pokonuje USA 3:1 i zwycięża w Lidze Narodów!

Po zaciętym meczu w finale Ligii Narodów polscy siatkarze pokonują drużyna z USA 3:1. Ekipa do zadań specjalnych, bo tak możemy nazwać podopiecznych Nikoli Grbicia po długiej drodze w Lidze Narodów sięgnęła po zwycięskie trofeum.

W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana, jednak to Polacy zdołali zwyciężyć z minimalną zaliczką 25:23. W drugim secie tempo gry nie zwalniało. Imponowała przede wszystkim gra w obronie Amerykanów i to oni wygrali drugiego seta 26:24, wyrywając nam punkty w końcówce. Kluczowym punktem w meczu był trzeci set. Drobna przewaga Polaków powiększała się z każdą wymianą i finalnie set zakończył się pewną wygraną naszych reprezentantów (25:18).

Podłamane morale zespołu amerykańskiego dały o sobie znać w kolejnym, czwartym secie, który Polacy zaczęli z kilkupunktową przewagą. W tym secie nasi siatkarze udowodnili swoją niesamowitą skuteczność w rozgrywkach – przez cały set utrzymywali prowadzenie i ustanowili wynik całego meczu na 3:1, zdobywając złoty medal Ligii Narodów!