Medjugorie: czy wkrótce poznamy rozstrzygnięcie?

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jak donosi chorwacki portal total-croatia-news.com nie jest wykluczone, że kwestia objawień w Medjugorie zostanie wkrótce rozstrzygnięta.

Kardynał Ernest Simoni, zanim udał się na 28. Festiwal Młodych, poprosił Papieża Franciszka o pozwolenie na wyjazd i błogosławieństwo na ten czas. Komentatorzy podkreślają, że to dobra wola Papieża, by wkrótce rozstrzygnąć kwestię autentyczności objawień. Do tej pory Franciszek wyrażał się raczej negatywnie na ten temat. Sytuacja zmieniła się dopiero w momencie wyjazdu abp. Hosera, osobistego wysłannika papieskiego do Medjugorie.

Abp Henryk Hoser badał sytuację duszpasterską i wypowiedział się bardzo pozytywnie na temat Medjugorie. Komentatorzy przypuszczają, że wysłanie kard.Simoniego jest pozytywną wiadomością odnośnie rozstrzygnięcia spornych kwestii związanych z Medjugorie.

Papieski wysłannik, podczas homilii 4 sierpnia wyznał, że przemawiając zza ołtarza w kościele w Medjugorie, patrząc na 50 tysięcy rozpromienionych, młodych ludzi, którzy przybyli na Festiwal Młodych z całego świata, że czuł „jakby niebo się przed nim rozwarło, a anioły zeszły na ziemię”. Dodał także, że bez wahania może powiedzieć, że ludzie przybywają tutaj, by odnaleźć Jezusa przez Jego Matkę.

Pierwsze 30 lat kapłaństwa kard. Ernesta Simoni przypadało na okres rządów dyktatora Albanii Envera Hodży. 24 grudnia 1963 r., w czasie odprawiania Mszy św. we wsi Barbullush został aresztowany przez czterech funkcjonariuszy Sigurimi. Sąd Okręgowy w Szkodrze skazał Simoniego na karę śmierci, jednak wyrok został złagodzony i zamieniony na 25 lat więzienia. Po dziesięciu latach spędzonych w więzieniu został ponownie skazany na karę śmierci, jednak wyroku nie wykonano. Więzienie opuścił w 1981 r. Po uwolnieniu pracował przy oczyszczaniu kanałów w Szkodrze, pełniąc potajemnie posługę kapłańską, którą mógł zacząć sprawować jawnie dopiero w 1991 r. Papież Franciszek był bardzo poruszony historią jego życia podczas wizyty w Albanii.  9 października 2016 r. ks. Simoni został kreowany kardynałem przez papieża Franciszka.

Zobacz także
Wasze komentarze