epa06192899 View of damaged hotel ‚Ane Centro’ after a 8.2 magnitude earthquake in Matias Romero, Oaxaca, Mexico, 08 September 2017. According to the National Seismological Service (SSN), the earthquake’s epicenter was 137 kilometers southwest of Tonala, in the southeastern state of Chiapas. At least 37 people died. Mexico’s President Enrique Pena Nieto declared a state of emergency in Chiapas. EPA/Angel Hernandez Dostawca: PAP/EPA.

Meksyk: już 60 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 60 osób zginęło, a około 200 zostało rannych na skutek potężnego trzęsienia ziemi, które w czwartek o godz. 23.50 (czasu lokalnego) nawiedziło południowy Meksyk – podała w piątek meksykańska Obrona Cywilna. Wcześniej informowano o 32 zabitych.

Najwięcej – 45 osób – zginęło w stanie Oaxaca, 12 – w stanie Chiapas, a trzy osoby – w stanie Tabasco.

Informacje o największych stratach napływają ze stanu Oaxaca. W tamtejszym mieście Juchitan część zabudowań zamieniła się w ruiny, zniszczone zostały częściowo ratusz i hotel.

Fot. EPA/Angel Hernandez

Na terenach dotkniętych przez kataklizm prądu nie ma ok. 1,5 mln ludzi. „To było najpotężniejsze trzęsienie ziemi od prawie stu lat” – powiedział prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto.

Epicentrum trzęsienia o magnitudzie 8,1 znajdowało się w odległości 123 km na południowy zachód od miasta Pijijiapan w stanie Chiapas, na głębokości 33 km.

Czwartkowe trzęsienie było silniejsze niż kataklizm z 1985 roku, który zniszczył miasto Meksyk i kosztował życie tysięcy ludzi. Tym razem zniszczeń w stolicy nie było, ale zakołysały się tam budynki, co sprawiło, że przerażeni mieszkańcy gromadzili się na ulicach w obawie przed ich zawaleniem.

Fot. PAP/EPA/Angel Hernandez

Zobacz także
Wasze komentarze