krzyż

fot. Cathopic

Mieszkańcy zostaną pobłogosławieni relikwiami Krzyża Świętego

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Wielką Środę mieszkańcy osiedli w Nowej Hucie w Krakowie zostaną pobłogosławieni relikwiami Krzyża Świętego z opactwa oo. cystersów w Mogile. Proboszcz o. Wincenty Zakrzewski zaapelował do mieszkańców, by o 15 odmówili w domach koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz akt żalu doskonałego.

– Czas pandemii dla nas wszystkich to czas próby, ale wierzymy też, że jest to czas łaski. Powinniśmy ten czas dobrze wykorzystać – mówił w przesłaniu do wiernych umieszczonym w mediach społecznościowych o. Zakrzewski. Zaapelował, by w środę o godz. 15 mieszkańcy Nowej Huty połączyli się duchowo we wspólnej modlitwie odmawiając każdy w swoim domu koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz akt żalu doskonałego. Wezwał też do pojednania w rodzinach, by w ten sposób wierni przygotowali się do Wielkanocy.

Proboszcz w tym czasie będzie objeżdżał samochodem wszystkie osiedla parafii, by pobłogosławić je relikwiami Krzyża Świętgo, począwszy od Lesiska, przez starą część Mogiły, osiedla: Wandy, Willowe, Ogrodowe, Centrum E, Na Skarpie i Młodości. – Spore fragmenty tej trasy będę szedł pieszo, by pobłogosławić domy i mieszkańców – powiedział PAP o. Zakrzewski. – Zwykle – parafianie i mieszkańcy Nowej Huty – przybywali do cysterskiego sanktuarium w pielgrzymkach. Teraz kiedy to niemożliwe, postanowiłem wyjść z relikwiami w stronę domostw czcicieli Pana Jezusa Mogilskiego – dodał.

Zobacz też >>> Liban: maronicki ks. Majdi Allawi błogosławił kraj Najświętszym Sakramentem z… samolotu [WIDEO]

fot. mogila.cystersi.pl

W kościele ojców cystersów w Mogile znajduje się słynący łaskami krzyż z figurą Chrystusa. Pielgrzymi przybywający do sanktuarium składają w kaplicy Krzyża wota w podziękowaniu za otrzymane łaski i wota błagalne, upraszające Chrystusa o potrzebne dobra duchowe i materialne. Mogilskie sanktuarium posiada także relikwie Krzyża Świętego oprawioną w neoromański relikwiarz.

>>> Prymas Polski: w czasie transmisji liturgii Wielkiego Piątku, zdejmijmy krzyż ze ściany i oddajmy mu cześć

Zobacz także
Wasze komentarze