ksiądz msza

fot. cathopic

Bangkok: uchodźcy katoliccy z Pakistanu nie wezmą udziału w papieskiej mszy świętej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nielegalni uchodźcy katoliccy w Tajlandii i Japonii cieszą się na wizytę papieża Franciszka w obu tych krajach. Jednak tylko nielegalni migranci w Japonii będą mogli uczestniczyć w papieskiej mszy św. 

 – Natomiast ok. 1,5 tys. katolickich uchodźców z islamskiego Pakistanu stoi wobec zagrożenia, że w drodze na liturgię z papieżem mogą zostać aresztowani – powiedział 5 listopada w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA szef jezuickiej służby uchodźcom w Bangkoku, ks. Louie Bacomo.

Jezuita tłumaczył, że policja tajlandzka nie honoruje dokumentów wydawanych przez ONZ-owskie dzieło pomocy uchodźcy UNHCR.

>>> Japonia: na mszę świętą z papieżem Franciszkiem zgłosiło się tak dużo ludzi, że zabrakło wejściówek

– Dlatego przy większych wydarzeniach, z którymi wiążą się zaostrzone środki bezpieczeństwa, radzimy uchodźcom, aby ze względu na swoje bezpieczeństwo pozostali w domach – powiedział ks. Bacomo.

Papież Franciszek w Portugalii. fot. EPA/OSSERVATORE ROMANO

Sytuacja w Tokio jest inna. Jak twierdzi o. Bill Grimm z azjatyckiej katolickiej agencji prasowej Ucanews, japońska policja ma zakaz aresztowania chrześcijan nielegalnie żyjących w kraju, którzy są w drodze do kościoła lub uczestniczą w nabożeństwie.

– Ci nielegalni, to przede wszystkim migranci zarobkowi z Filipin, Wietnamu i innych krajów azjatyckich. Wiele osób przybywa do Japonii legalnie jako turyści, studenci, lub też na praktyki, a po wygaśnięciu wizy pozostają już nielegalnie – powiedział zakonnik ze zgromadzenia misjonarzy Maryknoll.

Zobacz także
Wasze komentarze