fot. twitter.com

Irak: fundamentalizm niszczy chrześcijan

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Iraku chrześcijanie są marginalizowani, dyskryminowani i niedoceniani. Państwo im nie pomaga, a fundamentalizm islamski ich niszczy – wyznał chaldejski patriarcha Babilonii, kard. Luis Raphaël Sako w wywiadzie dla jednej z tamtejszych telewizji Shariqiya News.

 

Kardynał po raz kolejny przypomniał, że w szkolnych podręcznikach chrześcijanie są opisywani jako hipokryci i politeiści. – Trzeba je spalić i napisać na nowo, aby z szacunkiem mówiły o wspólnym obywatelstwie wszystkich wierzących – dodał hierarcha.

>>> Papież Franciszek i islam – najważniejsze teksty i wypowiedzi

Podkreślił, że chrześcijanie nie mają swojego wojska, które walczy w imię religii. Jeżeli bronią wiosek na Nizinie Niniwy, to muszą to robić, aby bronić kraju, a nie czynią tego w imię swego wyznania.

>>> By było w Iraku lepiej, trzeba wsłuchać się w głos ludzi

Kard. Luis Sako wraz z przedstawicielami innych religii po raz kolejny poparł pokojowe manifestacje. Manifestanci domagają się położenia kresu korupcji, nowych miejsc pracy, mieszkań, opieki socjalnej i medycznej. W manifestacjach, które trwają od początku października, zginęło już około 300 osób.

Zobacz także
Wasze komentarze